YAZARLAR

Ali Cenk Gözen Kurucu - Yazar

92 senesinde İstanbul’da doğdum. Pozitif bilimlerin tarih dalıyla bir hayli ilgiliyim. Aklın ve bilimin en büyük güç olduğunu ve insanı olgunlaştırdığını düşünüyorum. An itibariyle Sabancı Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olmaya ve hayata hazırlanmaya çalışıyorum. Karafabrika’da tarih, siyaset ve gündem yazarıyım.

TÜM YAZILAR
Doğa Vurgun Kurucu - Yazar

Çok kişilikli edepsiz dilemma otoritesi, küfürbaz, piroman. Küçüklerini seven, büyüklerini sayan apolitik zat. Ritüelleri olan, obsesif, karanlık sanatlar hayranı. Siyaha aşık; dinlere, lisanlara ve özellikle var olmayanlara zaafı olan hayvansever. Kimsesizlerin kimsesi, kimsesiz. Nam-ı diğer Zion Lacroix.

TÜM YAZILAR
Yağız Tanrıvermiş Kurucu - Yazar

Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler son sınıf öğrencisi. Türkiyeli HDP’li, Fatih Terim’i sevmeyen Galatasaraylı, okula gitmeyen öğrenci. Hiçbir konuda bilirkişi olmamanın verdiği güvenle her konuda atıp tutan. Dağlarda gezen, haraç alan yani senin benim gibi insanoğlu. Görüşmeler için 4 ve 5 yıldızlı otelleri tercih ediyorum.

TÜM YAZILAR
Tuğsem Soner Editör - Yazar

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri öğrencisi, cep boy model. Bazen yazar çoğu zaman okur. Jane Austen hayranı. Maviden ve müzikten vazgeçmez. Feminist, öylesine bir kadın.

TÜM YAZILAR
Asu Suyun Yazar

Yapmak için değil bilmek için politika okuyan, baloncuktan, köpükten kendi halinde bir Sabancı Üniversitesi öğrencisiyim. Çektiğim fotoğraflarda kendi dünyalarımı yaratırım. Kilometrelerce yeşillik ve uçsuz bucaksız deniz arasında seçim yapamam. Günlük bile tutamam. Göremediğim şeylere inanmam, ama hep başkalarının dualarını taşırım. Yazdığım her şeyi unuturum. Cildim hayat için fazla hassas. En çok geceleri üşürüm. Tarçın sevmem. Hayallerim var, yirmi bir yıldır vazgeçmediğim.

TÜM YAZILAR
Eda Aydovic Yazar

Tezatlıkların, tüm trajikomik durumların başkahramanı. Şarap ve mantar ikilisi olmadan hayatını idame ettiremeyecek; sanat, gökyüzü, bisiklet, psikoloji, uyku, doğa ve dost düşkünü. Bir o kadar da günün birinde bir ufodan Dünya'ya el sallamayı bekleyen, evrende savrulup duran bir yıldız tozu parçası.

TÜM YAZILAR

21 senesini hayatla anlaşmaya adayan sevgi dolu bir kedi severim. En büyük arkadaşım kendimim ve anneme aşığım. Çoğu zaman saçma sapan şeylere güler, küçük şeylerle mutlu olurum. Hayal kırıklıkları arasında kaybolan benliğimi satırlar arasında bulmaya çalışıyorum. Hayat güzel ama papatyalar kadar değil... He bir de, anksiyetemle gurur duyuyorum.

TÜM YAZILAR
Manâ Süray Yazar

Saint Benoit Fransız Lisesi ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden, bir dönemini Kingston Üniversitesi’nde okumuş olarak yeni mezun oldu. Hayatın bir çok anında kafasını kelimelere gömen Manâ için yazının her türünün; denemeden şiire, düz yazıdan makaleye ayrı değeri var. Dünyada okuyan yazan insandan daha imrenilecek bir kişilik olmadığı görüşünde.Yaklaşık üç yıldır Sportif Salon Dansları branşında yarışmalara katılan lisanslı bir sporcu ve aynı zamanda bir gezme tutkunu. Yaşanmışlıkların, güzelliklerin, anların, anıların paylaştıkça çoğaldığını düşündüğünden Karafabrika’da sizlere gezdiği, gördüğü yerleri aktarmaktan büyük zevk duyuyor.

TÜM YAZILAR

Üniversiteyi Ankara’da okumuş bir İstanbullu. Hayatına mesleği olan otelciliği icra etmek adına Dubai’de devam ediyor. İki bin on bir yılından beri aynı şehirde bir seneden fazla yaşamıyor. Hem nesiri hem Nesin’i, hem nazımı hem Nazım’ı, seviyor edebiyatın gerçeğini, hasını. Yazmak için çok okumak, dikkatli izlemek, yakından ilgilenmek yerine yazmak için denenmezi denemek, yaşanmazı yaşamak, tadılmazı tatmak tercihi. Çoğu insan gibi düşünmeden söylemek yerine, düşündüğünü söylemeyi seçenlerden.

TÜM YAZILAR
Sinan Reis Yazar

92 doğumlu. Notre Dame de Sion mezunu. Koç Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler son sınıf öğrencisi. Galatasaray aşığı, Bob Marley delisi. Olaylara fransız kalmamak için okuyor, yazıyor. Ülkesine "çıkmadık candan umut kesilmez" sözüyle bakanlardan.

TÜM YAZILAR
Tuba Geçgel Yazar

Kendiliğini arayan bir serüvenci, ışık savaşçısı. Uzaylılarla konuşuyor.

TÜM YAZILAR
Uygar Eti Yazar

Sizin gözünüzde ben sıradan bir sokak serserisiydim. Beni tanımıyordunuz, gücümü bilmiyordunuz. Uygar kimdir? Kudreti nedir? Cesareti nedir? Neler yapabilir? Nelere ulaşabilir? Bilmiyordunuz ama artık biliyorsunuz. Beni tanıdınız.

TÜM YAZILAR

Uzay kumaşının zamanda bükülen küçük bir parçası, evren için hayatını feda eden yıldızların tozu.

TÜM YAZILAR